Tıkanıklık Açma

Mutfak Tıkanıklığı

Mutfak lababoları genellikle yağlanmadan dolayı tıkanmaktadırlar. Yağlar gider hattında birikerek tortulaşır ve kalıntı halinde giderde yer eder. Hattın daralmasına sebep olan yağlanma giderden geçen atıkları etrafında toplamaya başlar ve sertleşen bir cisim haline gelir. Bunun sonucunda lavabo tıkanıklığı meydana gelir. Lefkoşa Girne Tıkanıklık Açma. Lavaboyu tıkayabilecek sebze, meyve çamurlarını, yemek atıklarını ve yağlarını, çay posalarını mutfak evyesine dökmemek gerekiyor. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece lavabo tıkanıklığının olması çok düşük bir ihtimaldir.

Lavabo Tıkanıklığı

Günlük olarak en çok kullandığımız mutfak lavabosu, tıkanmaların en sık yaşandığı kısımlardan biridir. Peki mutfak lavabosu neden tıkanır? Yemek sonrası tabakların durulanması sonucu yemek atıklarının zamanla gider de birikmesi. Yağların lavaboya dökülmesi sonrası, yağlar gider borularına yapışır ve zamanla tıkanıklığa sebep olur. Yapı inşaat halindeyken boru içinde inşaat kalıntılarının kalması. Yine yapı inşaat halindeyken, gider borularından suyun akışını sağlamak için boruya verilen meyilin yetersiz olması. Zamanla kireçlenme meydana gelir ve bu kireçlenme boru çapını daraltır, tıkanıklığa sebep olur.

Gider Tıkanıklığı

Hepimizin tesisat ile ilgili yaşadığı sorunların büyük kısmı banyodandır.Bazen akan musluklar,bazen sebebini bilemediğimiz su sızıntıları ,bazende de küvet yada duş kabininde tıkanan giderler.Hepsi can sıkıcı ve yorucudur.Özellikle tıkanan banyo giderleri çok can sıkıcıdır.Tıkanan duş gideri yada küvet giderini açmaya çalışmak kimi zaman işkenceye kadar varır.Hatta bazen tıkanan duş gideri (küvet gideri) suyu yeterince hızlı çekemediği için fazla suyunuz alt komşunuza bile rahatsızlık verir alt kata sızarak.Tıkanmış banyo giderinizi çözüme ulaştırmak bir telefon kadar kolay artık.

Klozet Tıkanıklığı

Klozetler hatalı kullanım ya da düzensiz yapılan temizlik nedeniyle tıkanabilir. En sık karşılaşılan klozet tıkanma nedenlerini; lüzumundan fazla kullanılan tuvalet kağıdı, atılmaması gereken ped ya da çocuk bezleri, temizlik kovasından düşen bez, ıslak mendiller, saç birikintileri ya da çocuk ve evcil hayvanların oyuncakları olarak sayabiliriz. Klozetin zamansız tıkanması sonucu tesisatçıya ulaşamayacağımız durumlarda maalesef kendimiz açmak zorunda kalabiliriz. Tıkanmış klozet açma, şüphesiz evde yapmamız gereken en can sıkıcı işlemlerden biridir.

Banyo Tıkanıklığı

Tıkanmış yer süzgeci ya da başka bir gider için ilk neden olarak banyolarda en yaygın kullanılan sabundan bahsedebiliriz. Sabun bildiğiniz gibi gliserin yani yağ demektir. Banyoların da olmazsa olmazı olduğu için, banyo giderlerinin de tıpkı mutfaktaki gibi yağlı atıklara mahsur kaldığını unutmayın. Ve gliserin katı bir yağ olduğundan, mutfaktakinin aksine çok daha fazla boruları tıkayıcı etkisi var. Tabi bir de bunların üstüne eklenen saç telleri var ki bu tam da bir tıkanma sebebidir. Hele de banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir kapak yoksa küvet tıkanıklığı kaçınılmaz son.

Logar Açma

Logarların belirli aralıklarla temizlenmesi ve bakımlarının yapılması gerekir. Kanalizasyonlar arasındaki bağlantıyı sağlayan logarlar, aynı zamanda kanalizasyonlarda biriken gazların da atılmasında etkilidir. İnsan sağlığına zararlı olmayan, ancak sıkıştığında patlama riski olan bu gazların tahliyesi son derece önemlidir. Tıkanan logarlarda bu gaz dışarı atılamayacağından birikir ve patlamalara sebep olabilir. Olası bir patlama durumunda hem çevrede yüksek düzeyde bir kirlilik meydana gelir, hem de civardaki yerleşim yerlerinin gider sistemleri kullanılmaz hale gelebilir.

Tesisat işlerinizin fiyatını belirlemek için yapılan analizler tamamen ücretsizdir.

Sorununuz ne olursa olsun mümkün olan en hızlı müdahaleyi yapıyoruz.

Alanında uzman tecrübeli kadromuzla işlerinizi titizlikle sonlandırıyoruz.

Kullandığımız bütün yedek parça ve tesisat malzemeleri standartlara uygundur.

Tüm ürünlerimiz üretici garantisindedir ve tarafımızca garanti hizmetleri sağlanmaktadır.

Müşterilerimize haftanın her günü günün her saati ulaşılabilir durumdayız.

WhatsApp